Zamknij
REKLAMA

Biuro rzeczy znalezionych w Łomży... rowery, klucze telefony

09:11, 20.07.2021 | .
Skomentuj fot. pixabay.com
REKLAMA

Biuro rzeczy znalezionych,  jest miejscem do którego możemy zgłaszać przypadkowo znalezione rzeczy, które nie są naszą własnością. W tym miejscu możemy znaleźć również przedmioty, które sami zagubiliśmy.  W Łomży są to najczęściej rowery, telefony komórkowe czy klucze.

Obecnie w łomżyńskim biurze rzeczy znalezionych jest 112 przedmiotów, które czekają na swoich właścicieli. Żeby je odebrać musimy przedstawić dowody stwierdzające posiadanie zagubionej rzeczy np. dowód zakupu przedmiotu, numery seryjne, własne oznakowanie bądź opis widocznych skutków zużycia.

W przypadku,  gdy rzecz znaleziona nie została odebrana przez osobę uprawnioną do jej odbioru, w terminie określonym w art. 187 Kodeksu cywilnego (Rzecz znaleziona, która nie zostanie przez osobę uprawnioną odebrana w ciągu roku od dnia doręczenia jej wezwania do odbioru, a w przypadku niemożności wezwania - w ciągu dwóch lat od dnia jej znalezienia, staje się własnością znalazcy, jeżeli uczynił on zadość swoim obowiązkom. Jeżeli jednak rzecz została oddana staroście, znalazca staje się jej właścicielem, jeżeli rzecz odebrał w wyznaczonym przez starostę terminie.) , właściwy starosta zawiadamia o tym znalazcę oraz wzywa go do odbioru rzeczy w terminie, nie krótszym niż 2 tygodnie, z pouczeniem, że w przypadku jej nieodebrania jej właścicielem stanie się powiat - informuje Sylwia Marciniak z Urzędu Miasta w Łomży

Biuro Rzeczy Znalezionych mieści się w Urzędzie Miejskim w Łomży na I piętrze w pokoju nr 107.  

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%