Zamknij

Otwarcie nowej sali z niespodzianką od Roberta Lewandowskiego [FOTO]

14:35, 04.10.2021 | .
Skomentuj
REKLAMA

Budowa Sali Gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Jarnutach oraz przebudowa części budynku szkolnego to długo wyczekiwana inwestycja w Gminie Łomża. Najbardziej cieszą się z niej najmłodsi. 

Ta sala była bardzo potrzebna. Dzieci na lekcjach W-F zaczynały od boiska trawiastego. Zaczęło się to zmieniać w 2014 roku, kiedy przy szkole pojawiło się boisko. Teraz do dyspozycji uczniów jest oddana do użytku w pełni wymiarowa sala gimnastyczna. 

Sala była marzeniem naszych uczniów i naszym, od wielu lat, ponieważ szkoła ma tradycję ponad stuletnią. Sala była nam potrzebna nie tylko do uprawiania sportu, ale też do organizowania takiego życia społecznego szkoły. W zasadzie można grać we wszystkie dyscypliny. Wymiary ma 13x39 więc jest to w zasadzie pełnowymiarowa sala, za taką została uznana dlatego dostaliśmy dofinansowanie. Większość środków pochodziła z Ministerstwa Sportu, natomiast reszta to jest wkład własny Gminy Łomża, więc to jest naprawdę potężna inwestycja. Sala jest nie tylko szkolna, pod nią znajduje się sala, z której mogą korzystać mieszkańcy. Będą organizowane spotkania. Sala będzie udostępniana na zawody sportowe – mówi dyrektor Szkoły w Jarnutach.

Koszt inwestycji to około 4,9 mln złotych, a kwota dofinansowania to około 3,4 mln zł. Małe ojczyzny muszą mieć tego typu obiekty sportowe i kulturalne, bo to jest całe życie małych, lokalnych społeczności - podkreślał w swojej wypowiedzi wojewoda podlaski

[FOTORELACJA]1059[/FOTORELACJA]

Mają się gdzie spotkać, mają gdzie pokazać swoją naukę, wychowanie. Cieszymy się, że ten ośrodek powstał tutaj, blisko Łomży, ale obsługuje teren lokalny i jest bardzo potrzebny w tym terenie – mówi marszałek Marek Olbryś. Cieszę się, że Gmina Łomża tak aktywnie sięga po różne możliwości uzyskiwania dodatkowych środków. Tydzień temu byłem tutaj na otwarciu dróg, dzisiaj jestem na otwarciu tej Sali sportowej. Bardzo się cieszę, że w tej chwili, dzięki aktywnościom samorządów mamy taki istotny impuls inwestycyjny. Za chwilę będziemy mieli również ogłoszone aplikacje dotyczące Polskiego Ładu, myślę że i również tutaj łomżyńskie samorządy będą mogły rozwijać swoją działalność inwestycyjną. To jest założenie rządu żeby wszystkie gminy mogły się rozwijać – mówi wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.

Swojego zadowolenia nie krył również wójt Piotr Kłys. 

To jest mała miejscowość, ale jeżeli chodzi o całą gminę to widzimy, że jest tutaj bardzo duży potencjał, bardzo dużo domów przybywa na terenie tej miejscowości. Mamy do czynienia z pierwszą pełnowymiarową salą gimnastyczną na terenie gminy Łomża. To też pozwoliło na uzyskanie bardzo wysokiego dofinansowania. Kwota dofinansowania to jest około 3,4 mln, cała wartość wynosi około 4,9 mln. Trzeba podkreślić, że gdyby rząd nie zmienił kryteriów programu Sportowa Polska, nie mielibyśmy szansy na tak duże dofinansowanie. W poprzednich latach dofinansowanie wynosiło maksymalnie 33 procent, w tym konkursie było to 70 procent i dzięki temu zbudowaliśmy tę inwestycję – mówi wójt gminy Łomża, Piotr Kłys.

Podczas uroczystego otwarcia na ręce dzieci przekazane zostały piłki i sprzęt sportowy od zaproszonych gości. Największą radość najmłodszym sprawiła jednak koszulka i piłka z podpisami Roberta Lewandowskiego podarowana przez posła Lecha Kołakowskiego.  

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%