Zamknij

Apel Mariusza Chrzanowskiego o przywrócenie oddziału dziecięcego

13:02, 17.11.2021 | .
Skomentuj
REKLAMA

Wczoraj Mariusz Chrzanowski - Prezydent Miasta Łomży zaapelował do dyrektora Szpitala Wojewódzkiego w Łomży, o jak najszybsze przywrócenie oddziału dziecięcego.

W imieniu mieszkańców Łomży zwracam się z prośbą o jak najszybsze przywrócenie działalności Oddziału Dziecięcego w Szpitalu Wojewódzkiem w Łomży. Obecna sytuacja sprawia, że rodzice zmuszeni są ponosić niemałe koszty dojazdów do placówek znajdujących się w innych miastach, takich jak np. Białystok i Grajewo - pisze prezydent Mariusz Chrzanowski

Wielu rodziców w nagłych przypadkach nawet nie wie co ma robić z chorym dzieckiem. Takie głosy również trafiają do naszej redakcji. Często podróż z dzieckiem, które cierpi z bólu jest bardzo trudna, a leczenie z dala od domu często w izolacji od rodziców nie wpływa korzystnie na proces leczenia.

Hospitalizacja z dala od rodzinnego domu jest bowiem dla dzieci dodatkowym obciążeniem, a obecność bliskich może zdaniem specjalistów przyczynić się do skrócenia okresu terapii i szybszego wyzdrowienia - dodaje Mariusz Chrzanowski

Przypomnijmy, że działalność Oddziału Dziecięcego w związku z brakiem kadry lekarskiej za zgodą Wojewody Podlaskiego pozostaje zawieszona do końca grudnia 2021r. W chwili pozyskania nowych lekarzy działalność zostanie wznowiona.

Obecna ilość lekarzy nie jest wystarczająca, aby oddział mógł funkcjonować. Trwają rozmowy z lekarzami, aby od stycznia Oddział wznowił swoją działalność - informowała nas pod koniec października Jolanta Gryc Pełnomocnik Dyrektora ds. Jakości i Akredytacji 

Warto dodać, że w ubiegłym roku oddział został doposażony. Sprzęt medyczny i całe wyposażenie oddziału dziecięcego szpitala w Łomży są w gotowości do wznowienia działalności oddziału.

Gdzie szukać nagłej pomocy?

Pomoc dzieciom z urazami oraz w stanie zagrożenia życia jest udzielana na SOR-ze. W przypadku potrzeby hospitalizacji dziecko transportowane jest do szpitali posiadających funkcjonujący Oddział Dziecięcy.

Również od poniedziałku do piątku w godzinach 18.00-8.00 oraz w soboty i niedziele 8.00-8.00 świadczenia ambulatoryjne realizowane są w ramach Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej w Szpitalu Wojewódzkim  w Łomży.

[DW]18524[/DW]

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

AnnaAnna

0 0

Brawo, brawo, brawo w końcu może ktoś wysłucha naszego głosu! 13:25, 17.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%