Zamknij

Spotkanie w sprawie przebiegu linii kolejowej CPK przez Łomżę

08:17, 20.11.2021 | Źródło: Polskie Radio Białystok
Skomentuj
REKLAMA

Kilkudziesięciu mieszkańców Łomży wzięło udział w spotkaniu informacyjno-konsultacyjnym w sprawie przebiegu linii kolejowej Centralnego Portu Komunikacyjnego przez miasto.

Organizatorzy spotkania, czyli pracownicy Centralnego Portu Komunikacyjnego i współpracującej z nią firmy, przedstawili cztery warianty trasy, jednak wszystkie dotyczą przebiegu przez środek miasta.

Warianty tzw. zachodnie, czyli omijające miasto, ze stacją na jego obrzeżach lub poza jego granicami, nie były brane pod uwagę z kilku powodów.

- Byłaby to zbyt duża ingerencja w obszary chronione Natura 2000, a poza tym taki przebieg gwarantuje lepszą dostępność dla potencjalnych pasażerów. Korzyścią dla miasta jest także „wyprowadzenie” z terenów gdzie projektowany jest dworzec składów towarowych, które teraz tam przyjeżdżają i zlikwidowanie wszystkich przejazdów kolejowych – argumentował przedstawiciel firmy EGIS, która przygotowuje studium techniczno- ekonomiczno- środowiskowe.

Zapewniano mieszkańców także, że wprowadzone podczas budowy technologie zminimalizują uciążliwość przejeżdżających pociągów. Wszystkich poproszono o przekazywanie uwag i sugestii, które mają być wzięte pod uwagę przy wyborze przebiegu trasy, który wzbudzi najmniej kontrowersji.

Dotyczy to jednak tylko wjazdu do miasta, wyjazdu z niego – na odcinku od ul. Przykoszarowej do Wojska Polskiego wszystkie cztery warianty pokrywają się ze sobą.

Ostateczny projekt ma zostać przygotowany do kwietnia przyszłego roku, a prace przy budowie linii CPK przez Łomżę rozpoczną się za kilka lat.

[DW]18557[/DW]

 

(Źródło: Polskie Radio Białystok)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

BotBot

0 0

Jak można puścić kolej przez środek miasta niech ktoś mi powie????? 09:38, 21.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%