Zamknij
REKLAMA

Znikają kursy autobusowe w Łomży! O jakie linie chodzi?

10:00, 26.01.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

MPK poinformowało o zmianach w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej. Oprócz korekt czasowych i usunięciu kilku kursów, zniknie także jedna linia. Która?

Zmiany w kursowaniu autobusów dotyczyć będą linii: 1, 6, 14, 18  w dni powszednie, a  także linii  3, 5, 8, 10 w weekendy i święta. 

Na czym będą polegały zmiany? 

- Jesienią tego roku przeprowadziliśmy analizę zapotrzebowania pasażerów. Jednocześnie po nowym roku powtórzyliśmy taki pomiar.Na niektórych kursach wyszło, że jest brak zapotrzebowania na niektóre połączenia. Głównie tego będzie dotyczyła zmiana, że zostaną zawieszone te kursy na które nie było zapotrzebowania naszych pasażerów - poinformował nas Dyspozytor MPK w rozmowie telefonicznej. 

W przypadku linii nr 1 zostają wszystkie główne kursy. Cały trzon linii będzie bez zmian. Korekta dotyczyła tylko kilku kursów - tam gdzie analiza wykazała brak zapotrzebowania.

W przypadku linii 18, będzie ona obsługiwana przy zmniejszonej częstotliwości kursowania. Zostały wycofane niektóre kursy, które wykazały mniejsze zainteresowanie. 

Zmienia się zakres funkcjonowania linii nr 6. Do tej pory była ona czynna zarówno w okresie wakacyjnym jak i w roku szkolnym. Obecnie linia zostaje zawieszona w wakacje i ferie. 

Całkowicie zniknie linia nr 14!

- Linia nr 14, to była linia uruchomiona od 1 września tamtego roku. Proponowaliśmy takie nowe połączenie. Jednak po tym okresie funkcjonowania okazało się, że nie ma zainteresowania tą linią. Było na nią bardzo znikome zapotrzebowanie. Nie uznaliśmy za sensowne podtrzymywanie tej linii. Być może ona powstanie w innym rozwiązaniu. Na chwilę obecną linia nr 14 zostaje zupełnie zawieszona - informuje Dyspozytor. 

Zmiany w weekendy i święta. 

Koretka będzie niewielka. Jeśli chodzi o linie 8 i 10 doszło do korekt czasu. Trzon głównych linni pozostaje taki sam. 

Zmiany w kursach linii nr 3 i 5 dotyczą kursów rannych. Zostały zawieszone najwcześniejsze kursy tych linii. 

Zmiany wejdą w życie od 1 lutego. Szczegółowy rozkład jazdy dostępny jest na stonie internetowej MPK. 

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%