Zamknij

Deszcz i śnieg nie doskwiera jak to co nadchodzi!

21:36, 14.03.2022 Aktualizacja: 21:39, 14.03.2022
Skomentuj wxcharts.com wxcharts.com

Po ostatnich wichurach pogoda zdążyła się ustabilizować, a w ostatnich dniach w Łomży mamy przewagę dobrej i słonecznej pogody. Dzięki potężnemu wyżowi, który nadciąga nad Polskę możemy liczyć na wysokie temperatury, ale i bardzo wysokie ciśnienie!

Synoptycy prognozują, że w drugiej połowie marca Polska znajdzie się pod wpływem potężnego wyżu ciśnieniowego, inaczej antycyklonu.

Czy padnie rekord ciśnienia?

Nadchodzący antycyklon oznacza, że w Polsce ciśnienie może wzrosnąć nawet do 1050 hPa.

Portal dobrapogoda24.pl informuje, że w antycyklon - potężny wyż, będzie powodować gwałtowny wzrost ciśnienia nawet do 1050-51 hPa. W naszym kraju i kilku innych krajach Europy odczuwalny będzie pod koniec drugiej połowy marca 2022 r.

Najbliższe dni będą prawdopodobnie pogodne z niewielkimi opadami atmosferycznymi. Jak zaznaczają eksperci wbrew wcześniejszym przewidywaniom, nie należy spodziewać się ulew oraz śnieżyc.

Jak informują eksperci portalu dobrapogoda24.pl wzrost ciśnienia będzie jednym z najwyższych, jakie odnotowano w Polsce w ostatnich latach.

Rekord nie zostanie pobity?

Po II wojnie światowej w Polsce raz zanotowano wartość 1054 hPa, a rekord w całej historii kraju wyniósł około 1065 hPa . Na szczęście takich prognoz ciśnienia eksperci nie zapowiadają. 

Czy da się złagodzić oddziaływanie ciśnienia na nasz nastrój?

Przy występujących zmianach ciśnienia atmosferycznego, warto zagospodarować czas na odpowiednią ilość snu, odpoczynek i niewielką aktywność fizyczną.

Jak czytamy w portalu gess.com.pl wpływ ciśnienia atmosferycznego na życie człowieka bywa groźny. Wahania ciśnienia tętniczego i kołatanie serca może w skrajnych przypadkach doprowadzić do zawału lub wylewu.

Zmiana ciśnienia wywołuje bóle głowy, a także trudności w oddychaniu. Podwyższone ciśnienie powoduje, że czujemy się senni, rozdrażnieni, mniej skoncentrowani i bardziej zmęczeni.  Eksperci portalu wyjaśniają, że wysokie ciśnienie atmosferyczne dla niskociśnieniowców nie jest tak uciążliwe, jak dla wysokociśnieniowców. Ci ostatni powinni zachować szczególną ostrożność i kontrolować siłę nacisku, jaką płynąca krew wywiera na ściany tętnic za pomocą dobrego ciśnieniomierza. Jak widać – wpływ ciśnienia atmosferycznego na samopoczucie jest ogromny i zdecydowanie niekorzystny.

[ZT]20295[/ZT]

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%