Zamknij

Łomża: Stoisz przed wyborem szkoły? Ta oferta jest dla Ciebie!

12:12, 29.06.2022 | art. sponsorowany
Skomentuj fot. pexels
REKLAMA

Trwa rekrutacja do szkół średnich. Ósmoklasiści stoją przed wyborem dalszej ścieżki kształcenia. Jaki profil będzie dla nich odpowiedni? Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 4 w Łomży przedstawia swoją ofertę. 

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

Trwa rekrutacja do szkół średnich. Uczniowie klas ósmych szkół podstawowych stoją przed wyborem dalszej ścieżki kształcenia. Młodzi ludzie, którzy wiążą swoją plany zawodowe ze służbą wojskową bądź pracą w administracji samorządowej i rządowej na stanowiskach związanych z obronnością, mogą wybrać naukę w Certyfikowanej Klasie Wojskowej w czteroletnim liceum ogólnokształcącym w Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 4 w Łomży.

Szkoła uzyskała zezwolenie Ministra Obrony Narodowej na prowadzenie Oddziału Przygotowania Wojskowego. Jest to doskonała możliwość rozwoju dla uczniów, którzy lubią wyzwania i aktywność fizyczną, a także chcieliby wybrać zawód zapewniający ciągły rozwój, pewność zatrudnienia oraz stabilność zarobków.

Nauka w klasie wojskowej jest bezpłatna, pozwala uczniom przygotować się do egzaminu maturalnego na poziomie podstawowym i rozszerzonym, a także odbyć zajęcia teoretyczne i praktyczne z przygotowania wojskowego. W trakcie nauki odbędzie się też obóz szkoleniowy. W toku kształcenia uczniowie zdobywają niezbędną wiedzę oraz umiejętności praktyczne przydatne w przyszłej służbie w różnych formacjach mundurowych, a także do dalszego kształcenia w kierunku służby bezpieczeństwa wewnętrznego (wojsko, ochrona mienia i osób).

Uczniowie Certyfikowanej Klasy Wojskowej mogą liczyć na:

  •     odbycie skróconej służby przygotowawczej dla ochotników, kończącej się złożeniem przysięgi wojskowej i przeniesieniem do rezerwy;
  •     preferencje w trakcie naboru do Wojsk Obrony Terytorialnej oraz innych rodzajów służby wojskowej;
  •     przyjęcie na studia wojskowe na preferencyjnych warunkach - dodatkowe punkty rankingowe w czasie rozmów kwalifikacyjnych;
  •     stałe konsultacje przedstawicieli wojskowych komend uzupełnień w zakresie przyjęcia do służby wojskowej oraz wskazywania możliwości podjęcia
  •     służby adekwatnej do potrzeb Sił Zbrojnych i uwarunkowań kandydata.

Certyfikowana Klasa Wojskowa w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 4 w Łomży jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich młodych ludzi, którzy planują związać swoją przyszłość z mundurem. Nabór do klasy jest nadal otwarty.

W liceum ogólnokształcącym, można również pobierać naukę w klasie o profilu policyjnym

W trakcie nauki uczniowie poznają strukturę i rodzaje służb policyjnych, przepisy prawne dotyczące: policji, prawa karnego, prawa wykroczeń oraz ruchu drogowego. W ramach zajęć są realizowane wycieczki do jednostek policyjnych i spotkania z przedstawicielami różnych służb mundurowych. Uczniowie uczestniczą w dodatkowych zajęciach sprawnościowych, strzeleckich oraz terenowych. Kierunek nauki zwiększa możliwości uzyskania ciekawej pracy, zarówno w policji, jak i we wszelkich innych instytucjach mundurowych, penitencjarnych, administracji państwowej i publicznej, inspekcjach, strażach oraz w firmach ochroniarskich i detektywistycznych.

Profil psychopedagogiczny

W trakcie nauki uczniowie uczestniczą w zajęciach treningowych, pozwalających zapoznać się z najważniejszymi zagadnieniami i odkryciami nauk społecznych (głównie psychologii, pedagogiki i socjologii). Uczniowie uczestniczą w zajęciach praktycznych w przedszkolach oraz w warsztatach prowadzonych w placówkach pedagogicznych. Ukończenie tego profilu pozwala na uzyskanie średniego wykształcenia, dającego wstępną orientację w zagadnieniach, które być może staną się przedmiotem dalszej edukacji na specjalnościach społecznych, zarówno uniwersyteckich (psychologia, pedagogika, praca socjalna itp.), jak i policealnych (pracownik socjalny, opiekun dziecięcy, asystent osoby niepełnosprawnej).Wyszczególnione powyżej zawody są wymieniane przez analityków rynku pracy jako przyszłościowe, co znaczy, że zatrudnienie w nich wzrasta w Polsce i w innych krajach Unii Europejskiej.

TECHNIKUM

Zespół Szkół technicznych i Ogólnokształcących Nr 4 w Łomży to placówka, która na poziomie technika oferuje naukę w następujących zawodach: technik  budownictwa, technik hotelarstwa oraz technik żywienia i usług gastronomicznych

Technik budownictwa- zakres zadań wykonywanych przez uczniów kierunku technik budownictwa jest bardzo szeroki. Uczniowie przygotowują się zarówno do kontynuowania nauki w szkołach wyższych jak i uczestniczenia w procesie budowlanym. W celu podniesienia umiejętności zawodowych realizowane są również szkolenia organizowane przez firmy budowlane, staże zawodowe, spotkania z pracodawcami oraz wycieczki zawodoznawcze

Technik hotelarstwa- Do podstawowych zadań zawodowych technika hotelarstwa należą wszystkie czynności związane z fachową i kompleksową obsługa gościa hotelowego, a także planowanie różnego rodzaju usług hotelarskich. W celu podniesienia praktycznych umiejętności organizowane są liczne zajęcia warsztatowe z zakresu obsługi gości w recepcji i restauracji hotelowej oraz sztuki barmańskiej.

Technik żywienia i usług gastronomicznych- to zawód oferujący wiedzę i umiejętności z zakresu gastronomii. Jest to kierunek dla ludzi z pasją lubiących przygody ze sztuką kulinarną. Szkoła realizuje liczne projekty finansowane ze środków europejskich, zarówno w Polsce jak i za granicą. Dzięki temu młodzież zarabia, podnosi swoje umiejętności językowe i kompetencje zawodowe. Absolwent tego kierunku może prowadzić własną działalność gospodarczą lub znaleźć zatrudnienie we wszystkich typach zakładów gastronomicznych zajmujących się sporządzaniem potraw i napojów oraz kompleksową obsługą klienta.

(art. sponsorowany )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

stokrotkastokrotka

0 0

fajna szkoła, polecam 10:43, 30.06.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

3262632626

0 0

Ja również polecam, mega szkoła 19:02, 20.07.2022


3262632626

0 0

Mega fajna szkoła, polecam wszystkim 19:02, 20.07.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%