Zamknij

Pełnoletność Akademii Nauk Stosowanych w Łomży

11.36, 21.09.2022 źródło: UM Łomża Aktualizacja: 12.52, 27.09.2022
Skomentuj fot. UM Łomża
REKLAMA

W sali koncertowej Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego odbył się uroczysty jubileusz 18-lecia Akademii Nauk Stosowanych w Łomży. Uczelnia powstała w 2004 roku, a od tego czasu jej mury opuściło około 7 tys. absolwentów.

- Otrzymaliśmy jako uczelnia jeden budynek, który remontowaliśmy. Tam rozpoczęliśmy nasze istnienie, nasz proces edukacyjny. Potem były kolejne budynki, kolejne kierunki studiów, instytuty. Później zmieniliśmy strukturę na strukturę wydziałową. Teraz mamy trzy wydziały. Następnie zmieniliśmy nazwę na Akademię Nauk Stosowanych. Obecnie, w roku 18-lecia, kiedy uzyskujemy dojrzałość, uzyskaliśmy uprawnienia doktorskie i habilitacyjne z nauk prawnych, także można bronić prace doktorskie, prace habilitacyjne na naszej uczelni. To jest pierwszy taki moment w historii miasta Łomża, że takie możliwości się otwierają – mówi dr hab. Dariusz Surowik, rektor Akademii Nauk Stosowanych w Łomży.

Za dotychczasową współpracę z Miastem Łomża podziękował rektorowi uczelni, prezydent Mariusz Chrzanowski, przekazując na jego ręce symboliczny dowód osobisty.

- Uczelnia już na stałe wpisała się w funkcjonowanie naszego miasta. Stwarza możliwości do dalszego rozwoju i kształcenia się mieszkańców. Te wszystkie lata pokazały, że ludzie, którzy tam pracują, są kreatywni i potrafią zachęcić do tego, aby studiować w Łomży. Na uwagę zasługują też wysoki poziom kształcenia oraz fakt, że nie tylko mieszkańcy Łomży chcą studiować na naszej uczelni, ale również mieszkańcy innych regionów, więc na pewno jest to powód do dumy – podkreśla prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.

Szkoła wyższa otworzyła niedawno dwa nowe kierunki studiów – mechatronikę oraz bezpieczeństwo i certyfikację żywności. Zamierza też rozbudować kampus.

- Ten rok akademicki będzie tym rokiem, kiedy ta inwestycja się rozpocznie, już niedługo otrzymamy dokumentację budowlaną. Rozpiszemy przetarg na wykonawcę i będziemy czekać na realizację – zapowiada dr hab. Surowik.

Podczas jubileuszu nie zabrakło okolicznościowego tortu. Uroczystości towarzyszył również koncert łomżyńskich filharmoników, z udziałem m.in. tenora Jacka Szymańskiego.

(źródło: UM Łomża )
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%