Zamknij

Bezpłatne kino dla Twojego dziecka? To właśnie stało się możliwe!

16:22, 20.07.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

W dniach od 25 lipca do 5 sierpnia, o godzinie 11:00, w Hali Kultury na Starym Rynku będą odbywały się pokazy filmów animowanych i fabularnych dla dzieci oraz młodzieży, nagradzanych na festiwalach filmowych na świecie. Wstęp na wszystkie projekcje jest bezpłatny.

Harmonogram:

Poniedziałek 25 lipca i 1. sierpnia - Dziki Zachód Calamity Jane (9+) - animacja

Animacja swobodnie nawiązująca do dzieciństwa legendarnej postaci Marthy Jane (Calamity) Cannary, która w 1863 roku, w przebraniu chłopca, wyruszyła na zachód Stanów Zjednoczonych.Dwunastoletniej dziewczynce dni mijają na opiekowaniu się młodszym rodzeństwem. Dopiero niespodziewany wypadek na drodze do Ameryki zmienia bieg wydarzeń: ktoś musi zastąpić tatę Calamity w prowadzeniu powozu.  „Dziki Zachód Calamity Jane” to ekscytująca opowieść o harcie ducha, przezwyciężaniu uprzedzeń i walce o marzenia. 

Wtorek 26 lipca i 2 sierpnia - Old Boys (12+)  - film

Szkoła z internatem dla chłopców to miejsce, które od zawsze rządzi się własnymi prawami. Zbyt chłopięcy, niezbyt męski i nieprawdopodobnie inteligentny Anderson, szybko uczy się tu sztuki przetrwania i reakcji na młodzieńcze emocje.Old Boys to z jednej strony pełna bystrych społecznych obserwacji opowieść o dojrzewaniu, a z drugiej zaś – dowcipna i ciepła komedia romantyczna.

Środa 27 lipca i 3 sierpnia - Ella Bella Bingo (4+)  - animacja

Prawdziwa przyjaźń to niełatwa sprawa o czym przekonują się nierozłączni towarzysze zabaw - Ella i Henry. Nowa sytuacja, związana z pojawieniem się nowego chłopca w sąsiedztwie i wspólną organizacją lokalnego konkursu talentów, powoduje, że najlepsi przyjaciele wystawieni zostają na próbę. Czy uda im się uratować konkurs i przede wszystkim ich wielką przyjaźń? Czas na przygodę!Niezwykle pozytywna i radosna animacja „Ella Bella Bingo” zdobyła serca widzów 7.MFF Kino Dzieci i otrzymała nagrodę publiczności.

Czwartek 28 lipca i 4 sierpnia - Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Rabuś z pociągu (7+) - film

Kolejny film Przed dwójką przyjaciół stoją nowe wyzwania i nowa zagadka, w rozwiązaniu której  nie przeszkadza im nawet zamknięte przez policję biuro młodych detektywów! Tajemniczy rabuś pociągu, duża suma pieniędzy oraz coraz więcej pytań i nowych podejrzanych to kolejny film o ulubionych detektywach dzieci oparty na serii książek „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai” autorstwa uwielbianego Martina Widmarka.

Piątek 29 lipca i 5 sierpnia - Jak ocalić smoka (6+) - film

W spokojnym miasteczku w Norwegii trwają przedświąteczne przygotowania. Z oknem śnieg, w domach światełka, a na niebie……latający smok!

 

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%